Jak najlepiej wykorzystać ostatnie ciepłe jesienne dni w stolicy Kazachstanu

ASTANA – Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego tak bardzo doceniamy i uwielbiamy ostatnie ciepłe jesienne dni?

Pogodę, kiedy słońce już nie świeci, ale delikatnie grzeje nas swoimi promieniami? Możliwość delektowania się jesiennymi napojami jak grzane wino czy gorące kakao, spacerując po parku i wsłuchując się w szelest liści pod stopami?
Co najważniejsze jednak – możliwość zrobienia rzeczy zaplanowanych na lato na ostatnią chwilę wydaje się wszystkim przyjemna. Opracowaliśmy listę działań, które mogą pomóc mieszkańcom i gościom Astany naładować baterie i przygotować się na chłodne dni.

  1. Kino drive-in: Kino drive-in to miejsce na komfortowy wypoczynek, spotkania z przyjaciółmi, romantyczne randki. Wystarczy zaparkować samochód, złapać falę i oglądać filmy na dużym ekranie.
  2. Wycieczka do Muzeum Kopalni: Organizatorzy wycieczki proponują zejść do prawdziwej kopalni, dowiedzieć się o powstawaniu przemysłu węglowego w regionie karagandzkim, zobaczyć jak wydobywano węgiel i odwiedzić Muzeum Karlag, jeden z największych GUŁAGów ( akronim od Państwowej Administracji Obozów) obozów pracy, które istniały w okresie masowych represji politycznych w Związku Radzieckim.
  3. Wycieczka rowerowa po trasie Kosshy-Ilinka: Miłośnicy aktywności na świeżym powietrzu mogą spotkać się z przyjaciółmi lub członkami rodziny i podziwiać piękny widok parku podczas jazdy na rowerze po 20-kilometrowej drodze rowerowej. Miejsce to nadaje się nie tylko na treningi, ale także na organizację pikników w zacisznych, naturalnych zakątkach.
  4. Jazda konna: Różne kluby jeździeckie, zlokalizowane zarówno w mieście, jak i poza nim, pozwalają łączyć przyjemne z pożytecznym: komunikację z najświętszym zwierzęciem w kraju i odpoczynek.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *