Powstał serial o wybitnym kazachskim kompozytorze

Nowy serial animowany opowiada historię wybitnego kazachskiego kompozytora Kurmangazego.

Serial animowany „Dala Shyrqauy” (Pieśń polna), wyprodukowany przez Tasqyn Studio, ukazuje historię wybitnego kazachskiego kompozytora grającego na dombrze – Kurmangazy Sagyrbajuły, którego 200-lecie urodzin obchodzone jest w tym roku w całym Kazachstanie.

Pierwszy odcinek miał swoją premierę 16 marca na kanale YouTube Tasqyn Studio. Serial oferuje wgląd w różnorodne historie Kurmangazego poprzez jego kuis (tradycyjne kompozycje muzyczne) i podkreśla szeroki zakres jego stylów artystycznych, które przekazują doświadczenia Kazachów żyjących w 19-stym wieku.

Pierwszy sezon „Dala Shyrqauy” będzie składał się z 13 odcinków trwających od trzech do pięciu minut. Twórcy obiecują nową serię co dwa tygodnie. Każdy odcinek skupi się na pojedynczej historii, aby przekazać złożoność, trudności i mądrość życia Kurmangazy.

W uznaniu dziedzictwa kulturowego Kurmangazy’ego, zespół zamierza uwiecznić jego osiągnięcia poprzez uchwycenie punktów zwrotnych jego życia za pomocą wizualnej i dźwiękowej narracji.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *