Zakwaterowanie

Kazachstan może być dziewiątym co do wielkości krajem na świecie, ale dla większości wciąż jest tajemnicą. Kac po Jedwabnym Szlaku, Kazachstan pozostaje tyglem religii i kultury. Pozłacane minarety sąsiadują z wysokimi wieżami, a targowiska pełne są zagranicznych przypraw i chińskich towarów. Zrozumiałe jest zatem, że niektóre z najlepszych miejsc na pobyt w Kazachstanie to wspaniałe połączenie nowoczesności i tradycji.

Duże rezerwy ropy naftowej i gazu czynią Kazachstan bogatszym od wielu „stanów”. Widoczne, gdy zbliżasz się do futurystycznej panoramy Astany, wznoszącej się na północnym stepie. Prezydent od ponad 25 lat Nursułtan Nazarbajew podniósł ten kraj z gruzów, m.in. przeniósł stolicę do geograficznego centrum kraju, Ałmaty.

Latem klimat jest przyjemny i wynosi 30°C, aw miesiącach zimowych spada do -30s. To zapewnia doskonałą jazdę na nartach w kurorcie Shymbulak, na obrzeżach Ałmaty. A może warto odwiedzić wiosenny festiwal Nauryz i zobaczyć niesamowitych kazachskich jeźdźców demonstrujących swoje umiejętności sokolnicze.

Podobnie jak większość Azji, Kazachstan jest krajem kontrastów. Możesz podróżować od centrów handlowych po zarośla w ciągu kilku mil. Niektóre z najlepszych miejsc na pobyt w Kazachstanie mają oba te miejsca na wyciągnięcie ręki. Jeśli kochasz wspaniałe plenery i masz poczucie przygody, może to być właśnie miejsce dla Ciebie.