Wydarzenia i Festiwale

Dzień Konstytucji

30 sierpnia to dzień, który jest dniem konstytucji Kazachstanu i świętem narodowym. Dzień Konstytucji upamiętnia ustanowienie Konstytucji Republiki Kazachstanu, które miało miejsce w 1995 roku. W tym dniu można rozkoszować się świętowaniem na drogach, marszami i petardami.

Nauruz

Jest to dwudniowy festiwal na wiosnę 21 i 22 marca i jest jednym z najpopularniejszych festiwali obchodzonych w Kazachstanie. Obchodzony na krzyż nad Azją Środkową, cały obszar zaprasza na wiosnę melodią, ruchem i wspaniałym pożywieniem. W Kazachstanie Kokpar dywersje i aitys (średniowieczny kazachski walk rap) są szczególne dla Nauruz. W Ałmaty i Astanie jest darmowe pożywienie i pokazy na głównych placach.

Festiwale kulinarne w Kazachstanie

Święto jabłek w Ałmaty obchodzone jest we wrześniu. Najsłynniejsze dzieło Ałmaty świętuje się, organizując festiwal, na którym wystawiane są różne rodzaje jabłek. Festiwal muzyczny w Kazachstanie Astana International Contest of Kazah Song to festiwal, na którym można zobaczyć hołd złożony muzyce kazachskiej. Konkurs Melodii Kazachstanu odbywa się co roku we wrześniu. Zagraniczni artyści z całej Polski, Uzbekistanu i Niemiec walczą o śpiewanie kazachskich melodii w swoich lokalnych dialektach. Uroczystość jest ważną okazją w Astanie, ponieważ pobliskie chóry i zgromadzenia młodzieży są wzywane do udziału wielu pretendentów.